| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | ZOSI |
| Model | 8HN-4295W4-20-US |
| Power Source | Wall Plug-In |
| Items Included | 4K POE NVR, 5MP Camera |
| Camera Feature | 5MP, Metal, Indoor/Outdoor; Day & Night; IR Cut |
| Smart Home Compatibility | ZOSI |
| IR Night Vision | 24pcs IR LED, Up to 80ft |
| Hard Drive Capacity | 2TB,Support up to 8TB HDD(NOT included) |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Zones | 8 |
| Storage Capacity | 2TB, Support up to 8TB HDD(NOT included) |
| Surveillance Technology | CCTV |
| Number of Cameras Included | 4 |
| NVR Recording Mode | Intelligent/Basic, Time Schduled, Motion Detection |
| Color Mode | Color Day, B/W Night |
| Color | White |
| Remote View | Android, iPhone, iPad, PC Client |
| Type | Complete System |
| Maximum Resolution | 3840*2160 |
| Connectivity | HDMI Standard, Ethernet Cable, RJ45 |
| Camera Type | Dome |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi, Infrared |
| Operating Sound Rating | 60 dB |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Power | 24 W |
| Location | Outdoor & Indoor |
| Camera Connectivity | IP/Network - Wired |
| Remote View Setup | Scan QR Code to Remote access in seconds |
| Network Interface | RJ-45(10/100M) Self-adaptive Ethernet Port |
| Surveillance NVR Feature | 3840*2160(4K), HDMI, P2P, QR Code to Remote Access |
| MPN | Does not apply |
| Operating Range | 6 m |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Features | Add-On Camera |
Check the listing for details. ZOSI 5MP PoE Security Camera System Motion Detection 2TB Weatherproof Record. Color: White, Condition: New. Listed at 249.99 USD. Noted: 1. Buy a poe kit and get a C6113Y WIFI camera for free with $5 shippping! Click on this link to pay for additional shipping. 2. A set order can only be purchased once. Continuous 24/7 Recording Installed with a 2TB large-capacity HDD and can be expanded to 8TB, supporting 24/7 recordings. Stay in Touch Anytime, Anywhere Enjoying remote access, playback, and other useful features anytime, anywhere. Truly Hassle-Free PoE Installation One Ethernet cable for video transmission and power supply, to avoid complicated wiring troubles. Alerts You at Critical Moments Once motion is detected, you are notified in real-time via notification push or email, effectively reducing the number of false alarms. Focus on the Key Areas You will only receive alerts from the key area that matter and easy to adjust the sensitivity for detection and customize the your privacy zone. Advanced H.265+ Video Standard Adopting advanced H.265+ algorithm to realize higher efficiency than H.264, getting a smooth video and reducing up to 50% storage space and bandwidth. Playback the Crucial Moments When you need to playback a video, you can easily find the corresponding key video clip by date search or motion event anytime anywhere. All- Weather Protection This PoE camera has an IP66 weatherproof rating for outdoor and indoor use. It is unaffected by rain, snow, or other inclement weather. Versatile Mounting Options This camera supports wall and ceiling mounting, and you can also adjust the angle to get the ideal surveillance range for indoor and outdoor work.