| Product Expiration Type | Does Not Expire |
|---|---|
| Package Dimensions LxWxH | 5.35x4.21x1.61 Inches |
| Part Number | Zqrc2 |
| Unit Count | 1.0 |
| Material | Medical-Grade Thermoplastic |
| Model Number | Zqrc2 |
| Flavor | Unflavored |
| Weight | 0.13 Pounds |
| Item Package Quantity | 1 |
| EAN | 0858522003326 |
| ISBN | 0858522003326 |
| Style | Comfort 2 Mouthpiece |
| UPC | 0858522003326 |
| Brand | ZQuiet |
| Type | Mouthguard |
| Size | 1 Count (Pack of 1) |
| Item Height | 1.34 in |
| Color | Blue |
| Model | ZQRC2 |
| MPN | ZQRC2 |
| Item Length | 4.96 in |
| Suitable For | Snoring |
| Item Width | 3.82 in |
| Item Weight | 0.11 Pounds |
Check the listing for details. ZQuiet Anti-Snoring Mouthpiece Solution - Comfort Size #2 (Single Device) - Made. Color: Blue, Condition: New. Listed at 55.36 USD. 's mouthpiece is soft, low-profile, and flexible, providing a lightweight, comfortable feel. It's less bulky and intrusive than similar products with a hard plastic shell. ’s living hinge technology with an open front design lets you open and close your mouth naturally and even allows you to talk or take a sip of water.