| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Zulay Kitchen |
| Type | Dough Blender |
| Item Height | 2.05 in |
| Model | Z-DGH-BLNDR-BL |
| Material | Stainless Steel |
| Item Length | 5.08 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 0.33 lb |
| Item Width | 4.02 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Zulay Kitchen Dough Blender & Pastry Cutter. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 10.99 USD. EVERY BAKER’S BEST FRIEND: Say goodbye to sticky hands and long baking hours! This dough blender is designed with 5 thick, stainless steel wire blades to make blending, cutting, or mixing ingredients quicker with minimal pressure required.