| Brand | ZULUS |
|---|---|
| Type | Digital Night Vision Scope |
| For Gun Type | Rifle |
| Maximum Magnification | 24x |
| Color | Black |
| Objective Lens Diameter | 50 mm |
| Sport/Activity | Hunting |
| Tube Diameter | 30 mm |
| Focal Plane | Second |
| Lens Coating | ED (Extra-low Dispersion) glass |
| Power Source | 21700 flat-top rechargeable battery |
| Manufacturer Warranty | 3 years |
| Item Length | 347 mm |
| Linear Field of View | 15.4 yd (H) × 8.6 yd (V) @ 100 yd |
| Model | ZT4K324R |
| Item Height | 83 mm |
| Item Weight | 690 g |
| Item Width | 65.3 mm |
| Unit Type | Unit |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| UPC | 850065096391 |
Check the listing for details. ZULUS 4K Tube-Style Digital Day & Night Vision Scope. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 849.99 USD. The ZULUS 4K is a powerful all-in-one digital optic built for exceptional clarity in any lighting condition. Featuring 3–24× magnification with up to 6× lossless digital zoom, the ZULUS 4K provides precision across a wide range of distances.