| USB PHY | USB3320 |
|---|---|
| Compatible Brand | for PlutoSDR Nano |
| Current limit scheme | FUSE 2A |
| TCXO | 40MHz, ±0.5PPM |
| Memory | DDR3 512MB |
| Balun | 10MHz - 6GHz |
| Brand | Unbranded |
| Type | Development Board |
| Storage chip | QSPI 32MB |
| Master chip | XC7Z010CLG400 |
| RF chip | AD9363ABCZ |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Zynq7010 AD9363 SDR XC7Z010CLG400 Software Defined Radio Development Board. Condition: New, Made in China. Listed at 65.55 USD. Master chip: XC7Z010CLG400. Usually it costs about 30USD-50USD. - Balun: 10MHz - 6GHz. - Storage chip: QSPI 32MB. - USB PHY: USB3320.