| Model | 55/25 KA |
|---|---|
| UPC | 0078217379103 |
| Interior Shackle Width | 1 1/8 in |
| Brand | ABUS |
| Body Material | Steel |
| Body Color | Black |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Number of Pins | 7 |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Different |
| MPN | 37/55 KD |
| Shackle Diameter | 7/16 in |
| Features | Rekeyable |
Check the listing for details. ABUS 55/25 KA Keyed Padlock, 15/32 in,Rectangle,Gold 14J886. Condition: New. Listed at 10.17 USD. Keyed Padlock, 15/32 in,Rectangle,Gold 14J886. ABUS 55/25 KA. Padlock, Shackle Dia. Brass lock body padlocks resist corrosion, so they can be used both indoors and outdoors to restrict access to property.