| Brand | American Lock |
|---|---|
| Interior Shackle Width | 3/4 in |
| Body Material | Aluminum |
| Body Color | Silver |
| Number of Pins | 5 |
| Interior Shackle Height | 1 1/8 in |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Different |
| MPN | A10 |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Location | Indoor & Outdoor |
| UPC | 037325090751 |
Check the listing for details. American Lock Padlock, Model A10, Keyed Different. Condition: New. Listed at 18.95 USD. The lock body is 1-3/4” solid aluminum.