| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Abus |
| Body Color | Blue |
| Shackle Diameter | 9/32 in |
| Body Material | Brass |
| Interior Shackle Height | 13/16 in |
| Interior Shackle Width | 25/32 in |
| Shackle Material | Brass |
| MPN | T84MB-40-BLU-KA |
| Key Type | Alike |
| Location | Outdoor |
| Shackle Type | Traditional |
| Number of Keys | 2 |
Check the listing for details. Abus T84MB/40mm Blue Rustproof Padlock KA 8406 (T84MB-40-BLU-KA). Condition: New. Listed at 23.20 USD. Body Size (mm): 31H x 43W x 17D Clearance(mm): 20.5 Horz. x 21.5 Vert. Shackle Diameter: 6.5mm Blue Finish Keyed Alike Abus T84MB Series padlocks with a solid brass body and shackle, non-corrosive inner components and precision pin tumbler cylinder. Automatic locking and anti-static, non-sparking for fuel lock off. Vinyl casing provides added protection for the body. Maintenance engineers can isolate valves or switch gear in the knowledge that the valve or switch gear cannot be activated until all engineers are clear of the system. Ideal for Lock Offs, luggage, sports equipment etc.