| Compatible Brand | For Amazon, Universal, For AmazonBasics |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Shape | Sphere |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | RS03QR |
| Material | Plastic |
| Year Manufactured | 2016 |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack, USB, AUX |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Amazon Echo Dot (2nd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, Wi-Fi, Wired, Wireless |
| Features | Bluetooth, Illuminated, Voice Search, WiFi |
| RMS Power | 5 W |
| Unit Quantity | NA |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot 2nd Gen Smart Speaker Model RS03QR WORKING No Cord. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 11.00 USD. Amazon Echo Dot 2nd Gen Smart Speaker RS03QR Tested and Working, No Cord. For pairing/set up, press function (circle) button.