| Brand | Amazon |
|---|---|
| Type | Smart Plug |
| Plug Type | Type B |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Material | Plastic |
| Features | App-Controlled, Remote Access, Programmable Timer, Smart Socket, Wi-Fi Compatibility |
| Color | White |
| Recommended Environment | Indoor |
| Input Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Number of Outlets | 1 |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | Vietnam |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug HD34BX Alexa Compatible White Excellent. Color: White, Condition: Used, Made in Vietnam. Listed at 9.00 USD. Amazon Smart Plug works with Alexa to add voice control to any outlet. Measurements, also see photos. Please compare to something you own to ensure a great fit: Condition: Great! No rips, snags, stains, or tears! Ships quickly from a smoke-free home!