| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Plug Type | United States |
| Color | White |
| MPN | 53025345 |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug Works With Alexa 2.4ghz Wifi. Color: White, Condition: Open box. Listed at 12.95 USD. Box has been opened but device has never been used. Please let me know if you have any questions!