| UPC | 0649906097969 |
|---|---|
| Processor | Dual Core |
| Screen Size | 9.7 in |
| RAM Size | 1 GB |
| Color | Black |
| Dimensions | 9.5x7.31x0.37 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1.4 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Model | Apple iPad (4th Generation) |
| Processor Model | Apple A6x (32 NM) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Item Weight | 1.44 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad 4th Gen., 16GB, Wi-Fi, 9.7" - Black - READ DESCRIPTION. Color: Black, Condition: Used. Listed at 45.00 USD. Apple iPad 4th Gen., 16GB, Wi-Fi, 9.7" - Black. The iPad is pre-owned, tested and is functional. iPad is in good condition otherwise with minor scratches/nicks. iPad + USB cord. MODEL: MD510LL/A. See pictures for more details.