| Processor | Dual Core |
|---|---|
| Screen Size | 7.9 in |
| Color | Silver |
| RAM Size | 1 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | ME280LL/A |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad mini |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2048 x 1536 |
| Model | Apple iPad mini (1st Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 16 GB |
Check the listing for details. Apple iPad Mini Wi-Fi, 7.9in - Silver Untested. Color: Silver, Condition: For parts or not working. Listed at 6.99 USD. Item is untested and for parts only. I have no information about this item.