| T-slot size | standard size slot is 15X8X6mm |
|---|---|
| Size | 310 * 90mm * 80mm |
| Material | Aluminium Alloy |
| Brand | Craftsman |
| Scale travel | 1.25mm (circle), 0.05mm (one cell) |
| X-Route | 200mm |
| Jaw Width | 6 in |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Distance of grooves | 34mm |
| Y-Route | 50mm |
| Jaw Opening Capacity | 11 in |
Check the listing for details. Cross Slide Drill Press Bench Axis Mill Machine Work Table Compound Vise Vice. Condition: Used. Listed at 350.00 USD. Cross Slide Drill Press Bench Axis Mill Machine Work Table Compound Vise Vice. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.