| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver, Black |
| MPN | CBK-110 |
| Material | Stainless Steel |
| Dough/Bread Type | White, French, Whole Wheat, Gluten Free, Sweet, Artisan Dough, B. |
| Brand | Cuisinart |
| Loaf Size | 1.5 lb |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | lb |
| Voltage | 120 V |
| Model | CBK-110 |
| Features | Crust Control, Keep Warm Function, LCD Display, Timer |
| Power | 550 W |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 12 |
Check the listing for details. Cuisinart CBK-110 Bread Machine Stainless Steel 1.5lb 12 Programs LCD Timer. Color: Silver, Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 75.00 USD. The Cuisinart CBK-110 Bread Maker Machine is a stainless steel appliance that can make a 2 lb loaf of bread with ease. This electric bread machine has 12 different settings and programs, making it versatile for a variety of bread types.