| Appliance Capabilities | Beat |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| MPN | NA |
| Food Compatibility | Flour |
| Number of Speeds | 5 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 8 in |
| Features | Handheld |
| Cable Length | 60 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Mixer |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 9 in |
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Appliance Uses | Dough |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Handheld Blender |
| Model | HDM-100SILPC |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 220 W |
| Item Weight | 4.25 lbs |
| Number of Settings/Programs | 5 |
| UPC | 086279082244 |
Check the listing for details. Cuisinart Silver Handheld 5-Speed Mixer - With Dough Hook Attachments Tested. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 11.99 USD.