| Attachments Included | Edger |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| Blade Length | 6 in, 8 in, 10 in |
| Color | Black |
| Cutting Head | 90° |
| Accessories Included | Assembly Guide, Blade Set, Cutting Guard, User Manual |
| Brand | DEVONIC |
| Noise Level | Low Noise |
| Type | String Trimmer |
| Battery Life | 60 min |
| Assembly Required | Yes |
| Voltage | 21V |
| Model | DEVONIC 21V Trimmer/Edger |
| Style | Modern |
| Features | Adjustable Grip, Cordless, Ergonomic, Front-Hand Guard, Lightweight, Telescopic Shaft, Foldable |
| Item Weight | 3.9 Lbs |
| Product Line | DEVONIC |
Check the listing for details. DEVONIC 21V Cordless Grass String Trimmer Edger 2-in-1 w/ 2 Batteries & Charger. Color: Black, Condition: New. Listed at 55.99 USD.