| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0885911810715 |
| Number of Items in Set | 3 |
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 300 RPM |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow, Black |
| MPN | DCF840B |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 22 min |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 20 V |
| Model | DEWALT DCF840E1 |
| Features | Lightweight, Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. DeWalt DCF840E1 20V MAX POWERSTACK 1/4" Brushless Impact Driver Kit (SPG065546). Color: Yellow, Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 94.90 USD. It may or may not include the original box.