| Battery Included | Yes |
|---|---|
| UPC | 0885911226714 |
| Maximum Torque | 1400 in-lbs |
| Number of Items in Set | 4 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2800 RPM |
| Power Source | Battery |
| Color | Yellow |
| MPN | DCF885C2 |
| Item Length | 5.55 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | DEWALT |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 3.400 |
| Voltage | 20 V |
| Model | DCF885C2 |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 2.8 lbs |
Check the listing for details. DEWALT DCF885 (P11022392). Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 33.00 USD. DEWALT DCF885. IMPACT WRENCH/DRIVER: DEWALT MODEL DCF885.