| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Multicolor |
| Blade Strength | High |
| MPN | DCS367B |
| Safety Type IP | IP54 |
| Charging Time | 1 hr |
| Suitable For | Wood |
| Brand | DEWALT |
| Type | Reciprocating Saw |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Blade Location | Centered |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Voltage | 20 V |
| Motor Type | Brushless |
| Item Height | 7.7 in |
| Cutting Angle | 90° |
| Cable Length | 4 ft |
| Item Weight | 5.4 lbs |
| Item Width | 6.6 in |
Check the listing for details. DEWALT DCS367B 20V MAX XR Brushless Compact Reciprocating Saw Bare Tool. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 150.00 USD.