| Color | Black, Red |
|---|---|
| Model | OS-600 |
| Material | Plastic, Stainless Steel, Alloy Steel, Silicone |
| Power Type | Plug-in Type |
| Material Type | Solid, Liquid |
| Function | Sealing |
| Work Type | Electric Capping |
| Operation Forms | Handheld |
| Applicable Caps | Round |
| Bottle Height | Not Limited |
| Voltage | 110V |
| Power | 80W |
| Rotation Speed | 900r/min |
| Torque | 2-30kg/4-66lbs |
| Packaging Speed | 20-50 Bottles/min |
| Net weight | 1.2kg/2.6lbs |
| Product Height | 24cm/9.45inch |
| Package Size | 28*15*10cm/11*5*3inch |
| Suitable Cap Diameter | 10-30mm/0.39-1.18inch |
| Aluminum Capping Head Diameter | 47mm/1.85inch |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Electric Handheld Bottle Capping Machine Screw Capper Sealer Tool 110V 20-50/Min. Color: Black, Red, Condition: New. Listed at 61.50 USD. Color: Black, Red Model: OS-600 Material: Plastic, Stainless Steel, Alloy Steel, Silicone Power Type: Plug-in Type Material Type: Solid, Liquid Function: Sealing Work Type: Electric Capping Operation Forms: Handheld Applicable Caps: Round Bottle Height: Not Limited Voltage: 110V Power: 80W Rotation Speed: 900r/min Torque: 2-30kg/4-66lbs Packaging Speed: 20-50 Bottles/min Net weight: 1.2kg/2.6lbs Product Height: 24cm/9.45inch Package Size: 28*15*10cm/11*5*3inch Suitable Cap Diameter: 10-30mm/0.39-1.18inch Aluminum Capping Head Diameter: 47mm/1.85inch.