| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Origin | CN(Origin) |
| Brand | Unbranded |
| Speed | 45rpm |
| Voltage | 220V |
| MPN | Does Not Apply |
| Power | 28W |
| Certification | CE |
| Weight | 6kg |
| Name | Electric Drawer |
| Machine Type | leather Pressing Machine |
Check the listing for details. Electric Leather Drawing Machine Shoulder Strap Cylinder leather Press laminator. Condition: New. Listed at 149.99 USD. DESCRIPTION: Uses: Handbag leather belt drawing machine, glue beading machine Specification:Model: P-140Name: Electric drawing machineVoltage: 220V / 50HZPower: 28WSpeed: 45 rpmSize: 31x13x18cmWeight: 5.5kgV slot size option: 1,Width 20mm out 10mm 2,Width 24mm out 12mm 3,Width 30mm out 15mm 4,Width 40mm out 20mm 5, Width 50mm out 25mm 6, Width 60mm out 30mm 7, Width 76mm out 38mm 8, Width 80mm out 40mm(If you need other sizes, you can consult at the time of purchase) Package Includes:1 x Leather Drawing Machine (Please leave us a message about which V slot size you need after the payment). SHIPPING: International Buyers Please Note: A. Import duties, taxes and charges are not included in the item price or shipping charges. These charges are the buyer responsibility. B. Please check with your country customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding/buying. China to United States, by ePacket : Business Days (not+ holidays) ≦5 6 to 10 11 to 17 18 to 25 26 to 32 >32 United States Arrived Rate 4.90% 39.20% 39.10% 11.40% 4.40% Contact Seller China to Other Countries, by China Post Registered Parcel: Country Estimated Delivery Time Business Days (not+ holidays) 5 to 9 10 to 16 17 to 20 21 to 25 26 to 30 >31 United Kingdom Arrived Rate 4.90% 37.20% 39.10% 13.40% 4.40% Contact Seller Australia Arrived Rate 6.40% 29.20% 46.30% 10.20% 7.10% Contact Seller Canada Arrived Rate 3.30% 34.20% 40.90% 16.80% 3.90% Contact Seller Expedited Intl Shipping: Fedex,DHL,UPS,TNT and EMS courier,7-10 Business Days PAYMENT: 1.We accept PayPal only. Credit card or e-Check via PayPal will be accepted 2.Payment must be received within 7 business days of auction closing. 3.We ship to your eBay or Paypal address. Please make sure your eBay and Paypal address is correct before you pay Attention: please give us your contact phone number, which be filled in the shipping form CONTACT US: Monday to Saturday 9:00 am-12:00 pm(GMT+0800) We will reply your E-mail within our business hours,please be free to contact us if you have any question.