| Industry | Retail |
|---|---|
| Series | Epson TM-T88V |
| Cutter Option | JamFree Auto-Cutter |
| Model | Epson TM-T88V M244A |
| Print Method | Thermal |
| Connectivity | Serial (RS-232) |
| Print Width | 3.13 in |
| Machine Compatibility | Windows |
| Country of Origin | China |
| California Prop 65 Warning | This item does NOT contain any chemicals or materials specified in the California Prop 65 list. |
| UPC | 0853585467214 |
| Brand | Epson |
| MPN | TMT88V |
Check the listing for details. Epson TM-T88V M244A POS Thermal Receipt Printer Serial Tested & Working. Condition: Used, Made in China. Listed at 59.99 USD. • Model: TM-T88V (M244A). • Thermal receipt printer. This unit is in good used condition and has been tested — works perfectly. • Standard receipt width support. Used, normal signs of wear from regular usage, but fully operational.