| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.375" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 4.0" |
| Overall Length | 7.375" |
| MPN | TA-007B |
| Blade Types | Trailing Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Lock Back |
| Model | Tac Assault |
| Number of Blades | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | ABS Plastic |
Check the listing for details. FROST CUTLERY TAC ASSAULT FOLDING LOCK BACK TA-007B. Color: Black, Condition: New. Listed at 7.00 USD. FROST CUTLERY TAC ASSAULT FOLDING LOCK BACK TA-007B