| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Oval |
| Size | Small |
| MPN | 1611 |
| Item Length | 7" |
| Vintage | Yes |
| Department | Adult |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 2 c |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 2" |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | Dishwasher Safe, Easy Clean, Reusable, Waterproof |
| Unit Quantity | 1 |
| Handmade | No |
| Item Width | 3.5" |
| Number of Slots | 1 |
| Pattern | Solid |
| Color | Clear |
| Material | Plastic |
| Brand | Tupperware |
| Mounting | Free Standing |
| Number of Tiers | 1 |
| Model | Tupperware 1611 |
| Theme | Christmas, Food, Food/Kitchen, Holiday |
Check the listing for details. Frosted Clear Modular Mates 2 Cup Container Replacement Vintage Tupperware 1611. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 8.99 USD. Few scratches but in great, usable shape. Monitors differ so colors may not be accurate.