| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Color | Gray |
| MPN | 13 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | 2 Paddle Scrapers |
| Item Length | 8 1/2 in |
| Franchise | Tupperware |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adults |
| Type | Gadgets |
| Unit Type | Unit |
| Tupperware types | Paddle Scraper |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 1/2 in |
| Number in Pack | 2 |
| Model | Paddle Scraper |
| Style | Classic |
| Theme | Food/Kitchen |
| Features | BPA Free, Dishwasher Safe, Easy Clean, Reusable |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Unit Quantity | 2 |
| Item Width | 2 1/4 in |
| Number of Slots | 1 |
Check the listing for details. Tupperware Paddle Scraper Set of 2 Spatula in Gray Grey Graystone New Gadgets. Color: Gray, Condition: New. Listed at 14.99 USD. Tupperware Paddle Scraper Spatulas, set of 2 in gray. Mold Number is 13. Paddle Scraper, made of a harder plastic than most scrapers or spatulas. Not only an ideal bowl scraper, but can be used as a cutting tool for soft foods like cakes, brownies, lasagna, etc. in non-stick cookware and bakeware.