| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full |
| Frame Material | Metal |
| Type | Bed Frame |
| Features | USB Port |
| Color | Black |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Style | Contemporary/Modern |
| Shape | Rectangular |
| Care Instructions | Easy Care |
| Room | Bedroom |
| Item Weight | 66.4 Pounds |
| Item Length | 87.3 in |
| Item Width | 53.9 in |
| Item Height | 36 in |
| Department | Adults |
| Headboard Height | 36 in |
| Footboard Height | 12.4 in |
| Product Dimensions | 87.3"L x 53.9"W x 36"H |
Check the listing for details. Full Bed Frame with Headboard Platform Bed Frame w/2 Drawer and Charging Station. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 162.99 USD. What's more, a built-in charging station minimizes visible cords and cables, helping to maintain a neat and aesthetic look in your bedroom. Footboard Height12.4 in. Headboard Height36 in. It only takes around 40 minutes to complete the installation.