| Size | Full Size |
|---|---|
| Material | MDF+ Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension 1 | Full: 88.03"L x 56.10"W x 43.89"H |
| Dimension 2 | Queen: 88.03"L x 62.16"W x 43.89"H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full Size, Queen Size |
| Frame Material | MDF+Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Platform Bed, With LED Light, With USB Port, With Drawer, Storage Headboard |
| Color | Gray+Brown |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 43.89 in/ 43.89 in |
| Item Length | 88.03 in/ 88.03 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 4 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 90.50 lbs/ 97.10 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 56.10 in/ 62.16 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Full/Queen Size LED Bed Frame Upholstered Platform Bed w/ 4 Drawers & Headboard. Color: Gray+Brown, Condition: New. Listed at 269.68 USD. 【Full/Queen Size Bed with 4 Drawers】For convenient storage of sheets, clothing, and socks to keep your bedroom tidy. Protective foot pads prevent floor scratches, and foam on the central support bar reduces noise for a better night’s sleep.