| Item Depth | 6 in |
|---|---|
| Power | 600 W |
| Color | White |
| Features | Multifunctional, Reusable |
| Item Weight | 10 lbs |
| Item Height | 10 in |
| Material | Plastic |
| Suitable For | Bread Machine |
| Manufacturer Color | White |
| Energy Star | A+++ |
| MPN | BM0729881 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Model | 29881 |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free Setting |
| Number of Settings/Programs | 12 |
| Power Source | Electric |
| Type | Bread Machine |
| UPC | 7445008997922 |
Check the listing for details. Hamilton Beach 29881 2 Pound AUTOMATIC BREADMAKER Bread Machine GLUTEN FREE. Color: White, Condition: Used. Listed at 79.99 USD. 12 Setting Hamilton Beach bread machine. Including a gluten free setting! Includes manual with recipes and an extra bread paddle that has not been opened. Pictures are actual.