| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | Does not apply, 59742F |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Smoothie |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Hamilton Beach |
| Type | Handheld Blender |
| Capacity | 3 lbs |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 8 in |
| Model | 59742F |
| Cable Length | 60 in |
| Features | Handheld |
| Number of Items | 2 |
| Components Included | Blender, Whisk |
| Country of Origin | United States |
| Power | 260 W |
| Item Width | 1-15 in |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Hamilton Beach Immersion Blender, 2 Speed, 260 Watts, Original Unopened. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 15.00 USD. Hamilton Beach Immersion Blender, 2 Speed, 260 Watts, Original Unopened