| Coffee Type | Pod |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Depth | 12 in |
| Bean/Coffee Capacity | Pod |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Energy Star | Compliant |
| Item Height | 13 in |
| Model | K-Classic |
| Type of Coffee Made | Pod Flavors |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Item Width | 8 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Keurig K-Classic Coffee Maker Brewer Single Serve Brewing System K-Cup Pods. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 39.00 USD. Used Keurig K-Classic pod coffee system, shows normal signs of use, in good working condition. Will include some starter pods.