| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Specific Uses For Product | Coffee maker |
| Coffee Type | Pod |
| Included Components | Brewer |
| Recommended Uses For Product | Home |
| Control Panel | Analog |
| Product Dimensions | 11.3"D x 4.5"W x 12.1"H |
| Item Height | 12.1 in |
| Voltage | 120V |
| Features | Auto Shut-off, Cord Storage |
| Cable Length | 26 in |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.5 in |
| Model Name | K-Mini Coffee Maker |
| Color | Black |
| Item model number | K-Mini |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11.3 in |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Model | K-Mini |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 4.6 pounds |
| Country of Origin | China |
| Power | 1470 W |
Check the listing for details. KEURIG K-Mini Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker - Black Tested Working. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 23.00 USD. A sleek addition to any countertop, this compact coffee machine in classic black brews a delicious cup of coffee in under a minute using your favorite pod. Crafted with quality and user experience in mind, the machine includes a water tank and drip tray to make your coffee making process as hassle-free as possible.