| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Writing Utensil |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5.7'' (14.5 cm) |
| Color | Black |
| Item Width | 0.83'' (2.1 cm) |
| Item Height | 1.02'' (2.6 cm) |
| MPN | 861023 |
| UPC | 092644861161 |
Check the listing for details. Klein Tools 861023 Skribes Chisel Tip Permanent Markers, Black, 3-Pack. Color: Black, Condition: New. Listed at 12.99 USD. Part Number: 861023. Klein Tools Skribes Chisel Tip Black Permanent Markers are designed for tough jobsite conditions. The professional-grade ink writes effortlessly on wet, dry, oily, and abrasive surfaces, resisting clogging for smooth marking.