| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Size | 7 in |
| Color | Black |
| UPC | 092644730610 |
| MPN | D5317 |
| Material | Forged Steel |
| Item Length | 7.12'' (18.1 cm) |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
| Brand | Klein Tools |
| Type | Plier Wrench |
| Item Height | 1.6'' (4.1 cm) |
| Model | Klein Tools D5317 |
| Features | High Leverage |
| Item Width | 0.58'' (1.5 cm) |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Klein Tools D5317 Compact Plier Wrench, 7". Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 19.99 USD. Klein Tools D5317 Compact Plier Wrench, 7"