| Number of Keys | 2 |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Restricted States | [] |
| Custom Bundle | No |
| Body Color | Silver |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 1TRILJCOM |
| Shackle Width | 3/4" |
| Depth | 6.600 |
| Item | Keyed Padlock |
| Body Size Width | 1-3/4" |
| Shackle Configuration | Open |
| Number of Pins | 4 |
| Style | Keyed Padlock |
| Features | Padlocks, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 2 1/2 in, Shackle Width 3/4 in, Shackle Material Steel, Body Height 1 5/16 in, Body Width 1 3/4 in, Body Thickness 7/8 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 1, Number of Pins 4 Pin, Key Type Alike, Control Key Registration Required No, Body Color Silver, Body Finish Laminated, Keyway Type Master K1, Weather Resistant No, High Security No, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No, Shackle Type Long Shackle |
| Height | 1-3/4" |
| Width | 6.600 |
| Shackle Dia. | 5/16" |
| Shackle Type | Open |
| Battery Included | No |
| Bundle Description | No |
| Key Type | Alike |
| Shackle Height | 2-1/2" |
| Modified Item | No |
| Weight | 1.8500 |
| Brand | MASTER LOCK |
| Body Width | 1-3/4" |
| Type | Keyed Padlock |
| Body Material | Steel |
| Key Control | No |
| NumberOfItems | 1 |
| Length | 7.600 |
| Model | 1TRILJCOM |
| Country/Region of Manufacture | MX |
| UPC | 071649228261 |
Check the listing for details. Master Lock 1Triljcom Padlocks, Keyed Alike, Long Shackle, Rectangular Steel 3 P. Width: 6.600, Condition: New. Listed at 20.55 USD. Secure your valuables with the Master Lock 1TRILJCOM Keyed Padlock, featuring a durable steel body and a long, open shackle for versatile locking options. Ideal for security situations requiring a strong, basic lock, the Master Lock 1TRILJCOM is crafted with a focus on simplicity and reliability.