| California Prop 65 Warning | N |
|---|---|
| Country of Origin | MX |
| Type | Security Locks > Keyed Padlocks |
| Weight | 0.8500 |
| Length | 1.900 |
| Width | 1.000 |
| Depth | 1.000 |
| Battery Included | No |
| UPC | 0071649203626 |
| Body Color | Silver |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Alike |
| MPN | 7045KA |
| Keyway Type | K |
| Interior Shackle Width | 1 1/16 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Steel |
| Interior Shackle Height | 13/16 in |
| Number of Pins | 5 |
| Model | Master Lock ProSeries |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Features | Rekeyable, Master Key |
Check the listing for details. Master Lock 7045Ka Padlock, Keyed Alike, Partially Hidden Shackle, Rectangular. Width: 1.000, Condition: New, Made in MX. Listed at 48.19 USD. Padlock, Shackle Dia. MASTER LOCK. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose.