| Combination Type | Not Resettable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1530DCM |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 1530DCM |
| Brand | Master Lock |
| Interior Shackle Width | 13/16 in |
| Body Material | Metal |
| Interior Shackle Height | 3/4 in |
| Model | Combination Lock |
| Shackle Diameter | 9/32 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Location | Indoor |
| UPC | 071649119408 |
Check the listing for details. Master Lock Combination Lock 1530DCM (Red) ~ ALL NEW!!!. Condition: New. Listed at 7.99 USD. Secure your belongings with this Master Lock Combination Lock 1530DCM in purple. The model number is 1530DCM and it is manufactured in the United States. The Master Lock 1530DCM Aluminum Combination Lock has long been protecting books bags jackets and other belongings for generations.