| Brand | Mighty Max Battery |
|---|---|
| Type | 12V |
| Voltage | 12 V |
| Chemical Composition | Lead Acid |
| Amp Hours | 35 Ah |
| Battery Size | 12 V |
| Application | Alarm, Back-UPS, Hunting, ride on toys, Scooter, medical mobility |
| MPN | ML35-12INTMP21047 |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 029483527286 |
Check the listing for details. Mighty Max 12V 35AH INT Replacement Battery for Pride Legend Scooter - 2 Pack. Condition: New. Listed at 149.99 USD. Volts 12V Amp Hour 35Ah. Long lasting high performance in high and low temperatures.; Full One Year Warranty. SKU: 3960503. Width 5.16 Height 7.13. Quantity 2 Length 7.68.