| Maximum Torque | 1,500 in-lbs |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Speed | 2750 RPM |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery/Cordless |
| MPN | 2656-20 |
| Item Length | 5.5 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 2.3 lbs |
| Item Width | 2.4 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee 2656-20 M18 1/4" Hex Impact Driver Tool Only. Condition: Used, Made in China. Listed at 35.00 USD. Selling a used Milwaukee 2656-20 M18 Impact Driver - Tool Only The driver works great with no issues. Has some visible wear from use. Upgraded and no longer need. No battery included. Sold as is, no returns. Please ask any and all questions prior to purchase. Thanks!