| Battery Included | No |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Accessories Included | User Manual |
| UPC | 0045242548385 |
| Attachments Included | String Trimmer |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 2825-20ST |
| Material | Iron |
| Item Length | 70.5 in |
| Engine Type | Brushless |
| Brand | Milwaukee |
| Type | String Trimmer |
| Item Height | 11.25 in |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 Fuel |
| Features | Cordless, Straight Shaft |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | 9.85 lb |
| Product Line | Milwaukee M18 |
Check the listing for details. Milwaukee 2825-20ST M18 FUEL String Trimmer - (Tool Only). Color: Red, Condition: Open box, Made in China. Listed at 205.00 USD. Trigger: variable speed. /0.095 in.