| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Diameter | 6 in |
| Set Includes | Case |
| Item Length | 9.5in. |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Drill/Driver |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 120 V |
| Model | sharp fire |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyed |
| Item Width | 3.25in. |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Milwaukee heavy duty Sharp Fire screw shooter screw gun. Condition: Used, Made in United States. Listed at 199.99 USD. The Milwaukee heavy duty Sharp Fire screw shooter screw gun is a corded electric drill/driver designed for tough tasks.