| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Mitutoyo |
| Minimum Measurement | 0 in |
| Maximum Measurement | 1 in |
| Reading | Mechanical |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| MPN | 0-1" |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Unit Quantity | 1 |
| Resolution | 0.00010 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 0-1" Outside Diameter Micrometer .0001" Ratchet Stop Carbide Tip. Condition: Used. Listed at 39.99 USD. Mitutoyo 0-1" Outside Diameter Micrometer .0001" Ratchet Stop Carbide Tip. Used with nicks scratches and etchings. Good condition overall.