| Minimum Measurement | 2.0 in |
|---|---|
| Non-Domestic Product | No |
| Maximum Measurement | 3.0 in |
| Custom Bundle | No |
| Caliper Type | Dial Caliper |
| Bundle Listing | No |
| Modified Item | No |
| Brand | Mitutoyo |
| Dial Color | White |
| Model | 209-115 |
| Graduations | 0.001 in |
| Country of Origin | Japan |
Check the listing for details. MITUTOYO 2-3 Inch INSIDE DIAL CALIPER NO 209-115. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 79.99 USD. Up for sale is a " MITUTOYO 2-3 Inch INSIDE DIAL CALIPER NO 209-115 - .001 INCH GRADUATIONS " in excellent working condition, works really good, no personal etchings-stains on the back(see picture), no case or box, company closure, clean beautiful working useful used tool.(as shown in pictures) Please take a minute to look at our other items. If something isn't in our description or pictured, you can assume it's not included! Good Buying!