| Minimum Measurement | 0 in |
|---|---|
| Brand | Mitutoyo |
| Maximum Measurement | 6 in |
| SPC Output | None |
| IP Rating | IP67 |
| Caliper Type | Digital Caliper |
| MPN | 50075220 |
| Country of Origin | Japan |
| Resolution | 0.0005 in |
Check the listing for details. Mitutoyo 500-752-20 Coolant Proof Caliper 0-6"/150mm Range--. Condition: New, Made in Japan. Listed at 188.00 USD. Failure due to improper installation or use is not covered by the warranty. All our products are thoroughly tested to ensure 100% functional. We will do our best to provide you with a solution.