| Color | Black |
|---|---|
| Item Diameter | 16" |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 2 1/4" |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Item Height | 4" |
| Model | 20551 |
| Features | Infrared Oven |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Base |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 14 3/4" |
| Item Weight | 2 lbs |
Check the listing for details. NuWave Elite Infrared Oven Base Replacement Part Nu Wave 20551. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 12.50 USD. Pre-owned, excellent condition, CLEAN! FAST SHIPPING!