| Non-Domestic Product | No |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| EC Range | A+++ - D |
| Custom Bundle | No |
| Color | Clear |
| MPN | 20301, 20302, 20303, 20304, 20355, 20356, 20301 |
| Material | Plastic |
| Bundle Listing | No |
| Cooking Method | Convection |
| Item Depth | 3 in |
| Modified Item | No |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | NA |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20301, 20302, 20303, 20304, 20355, 20356, 20601 |
| Features | Infrared Oven |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Extender |
| Item Width | 1-15 in |
| Power | 1500W |
| Country of Origin | Unknown |
Check the listing for details. NuWave Oven Pro Replacement Part Plastic Extender Ring Clear Genuine 20301-304. Color: Clear, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 21.95 USD. See photos for best visual details.