| Brand | NuWave |
|---|---|
| Type | infrared oven extender ring |
| Manufacturer Color | Clear |
| Color | Clear |
| Item Height | 3.5" |
| Model | 20331 |
| MPN | 20331 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 3 in |
| Components Included | Extension Ring |
| Item Width | 13.5" |
Check the listing for details. NuWave Pro Extension Ring Infrared Oven Replacement Part Clear Dome Extender 3in. Color: Clear, Condition: Open box. Listed at 19.99 USD. If your oven is part of the203-series or labeledPro / Pro Plus / Elite, this extender will fit. NuWavePro Infrared Oven (203xx series). NuWavePro Plus Infrared Oven. NuWaveElite Infrared Oven. Any non-NuWave infrared ovens.