| Country of Origin | China |
|---|---|
| Manufacturer Color | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| EC Range | A+++ - D |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 11 in |
| MPN | 20328, 20326, 20355, 20333 |
| Material | Metal |
| Cooking Method | Bake |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 1 qt |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Model | 22009 |
| Features | Infrared Oven |
| Number of Items | 2 |
| Components Included | Rack |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Nuwave Pro Infared Oven 11" Reversible Wire Cooking Rack Replacement Part 22009. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 11.58 USD.