| Country of Origin | China |
|---|---|
| EC Range | A - G |
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 16 in |
| Color | Black |
| MPN | 20355, 20326 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 4 in |
| Cooking Method | Induction |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 12 L |
| Item Height | 11-20 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nuwave 20326 Pro |
| Features | Baking Oven, Timer/Alarm, Power Indicator Light, Drip Tray, Dishwasher Safe, Adjustable Racks, Convection, Portable, Digital Timer, Temperature Control, Infrared Oven, Expandable, Convection Oven |
| Components Included | Rack |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500-1799 W |
| Item Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 49.99 USD. NuWave Pro Infrared Oven