| UPC | 0652185206014 |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 15 in |
| Color | Black |
| MPN | COMIN18JU009179 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 15 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Item Height | 12.3 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | COMIN18JU009179 |
| Features | Digital Timer, Baking Oven, Temperature Control, Infrared Oven, Timer/Alarm, Drip Tray, Convection Oven, Dishwasher Safe, Convection |
| Item Width | 15.5 in |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 12 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus 20602 Infrared Oven Black Tested Working. Color: Black, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. Up for sale a New Wave Pro Plus Infrared Oven in good condition, tested and works as intended. Color Black.